Späť do školy

7 tipov pre rodičov ako deťom spríjemniť návrat do školy po prázdninách

Aj vaše deti sa nechcú rozlúčiť s letom a návrat do kolotoča povinností ich neláka? Vyskúšajte niektorý z našich tipov a spríjmenite im návrat do školy.

  1. Čo tak sa vrátiť do školy spolu s Harry Potterom (Harry Potter a kameň mudrcov), Machom a Šebestovou, či malým Mikulášom (René Goscinny). Siahnite po knihe alebo filme so školskou tematikou, ktorý môže navodiť skvelú atmosféru a vytvoriť priestor na diskusiu o návrate do školy po prázdninách.
  2. Radosť z návratu do školy môže zväčšiť niečo štýlové – nová taška, peračník či niečo menšie ako nové pero, vychytávkový diár, kľúčenka, obal na desiatu alebo krásne gumy.
  3. Nielen pre vaše deti, ale aj pre vás môže byť fajn ohliadnuť sa a zaspomínať na staré školské časy. Vytiahnite svoje školské fotografie a požiadajte o ne aj starých rodičov.
  4. Rozprávajte sa o tom, na čo sa možno v škole tešiť. Spomínajte na priateľov a dobrodružstvá, veselé a vtipné spomienky, ktoré sa nájdu zhmotnené isto i niekde na videách či fotografiách vašich detí.
  5. Urobte si spolu s deťmi rozlúčku s letom a párty na počesť začiatku školského roka. Pozvite spolužiakov a spolužiačky, decká z krúžkov…
  6. Vyťažte maximum z obľúbených predmetov vášho syna či dcéry a vyhľadajte si, o čom sa deti budú tento rok v danom predmete učiť. Nie je nič ľahšie, ako nájsť na danú tému krátke video, hru alebo knihu, urobiť si doma pokus, navštíviť múzeum alebo nejakú výstavu.
  7. Preskúšajte si s deťmi zábavnou formou schopnosti potrebné pre školu – pamäť, logické a kritické myslenie, kreativitu …. Skúste netradičné úlohy alebo spoločenské hry (napríklad dobble či activity).

Ak cítite, že má dieťa problém s nástupom do školy, riešte to s ním. Rozprávajte sa, nacvičujte problémové situácie a ich možné riešenia, pripravte ich na staronový režim, ktorý ich čaká. A najmä – dôverujte im, povzbudzujte ich, motivujte a milujte.

Pridaj komentár